Сторінки

середа, 31 жовтня 2018 р.

30 жовтня вивчали іспанську мову. Викладач Людмила Гнапова.

 Роман про Дон Кіхота був переведений на всі європейські мови. До сих пір твір є однією з найпопулярніших книг світової літератури і посідає друге місце після Біблії за обсягом загальносвітового тиражу.


понеділок, 29 жовтня 2018 р.

БЖ студія Євгенії Більченко

28 жовтня поетична студія БЖ Євгенії Більченко успішно реалізувала свої можливості. В сучасній Україні є поети. Вони мають, що сказати. Нові вірші народжуються, рівень поетичної культури зростає. Сучасна поезія розквітає новими талантами.


Український список Сандармоху. До 80 - річниці пам'яті жертв політичних репресій.

З телеграми Об’єднання українських письменників «Слово», надіслана з Нью-Йорка 20 грудня 1954 року: «… 1930 року друкувалося 259 українських письменників. Після 1938 року з них друкувалося тільки 36. Просимо вияснити в МГБ, де і чому зникли з української літератури 223 письменники?»

пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

26 жовтня відбувся майстер-клас з малювання аквареллю. Керівник - художниця Маріанна Маслова.


 Акварельні фарби ‒ одні з найулюбленіших серед художників. По-перше, акварель має велику кількість різноманітних технік та прийомів, по-друге, з її допомогою намалювати картину зможе будь-яка людина незалежно від рівня підготовки, по-третє, акварельні фарби легкі, повітряно-чарівні, і малюнок виходить загадковим та завжди трошечки неземним.


 


25 жовтня вивчали англійську мову. Викладач Наталія Руда

Наш урок сьогодні був в основному розмовний, так як у нас був англійський співрозмовник Antonio Castro -, чиї візити в наш клас стали вже доброю традицією.


23 жовтня вивчали іспанську мову. Викладач Людмила Гнапова.

 Іспанська пристрасть до життя заразлива і, по мірі вивчення мови, відбувається проникнення у багатовікову історію і культуру цієї країни. І Ви вже не змозі зупинитися і обов'язково захочете бувати там неодноразово!



Сорок днів памяті дорогої Тетяни Рилеєвої - правнучки Петра Панча.

22 жовтня читачі бібліотеки зустрічали дорогих гостей – родичів Петра Йосиповича Панча Тетяну Рилєєву, Настю і Олександру та родину Лесі Гончар та Руслана Найди. В ході зустрічі до нас по скайпу долучилась Тернопільська обласна бібліотека. Пані Тетяна розповіла про славетного прадіда, його малярну творчість, продемонструвала світлини з архіву Петра Панча. Окрасою заходу стали подаровані бібліотеці графічні роботи Анастасії створені за романом П.Панча «Гомоніла Україна». Це - сучасне прочитання твору Петра Панча. Доброю ознакою і надією є те, що молодь має почути своїх ровесників і звернути увагу на історичні твори українських письменників. До присутніх звернулися подружжя Лесі Гончар і Руслана Найди. Леся відзначила, що потрібну роботу виконує бібліотека разом з нащадками Петра Панча. Роман Найда (відомий скульптор і письменник) прокоментував роботи Анастасії. Подружжя Гончар – Найди подарували бібліотеці книги.








понеділок, 22 жовтня 2018 р.

19 жовтня в бібліотеці відбувся вечір арт-терапії від сімейного лікаря Євгена Черняховського.

Присутні з задоволенням слухали іронічні твори нової книги «Грузинский Ломоносов» в майстерному прочитанні автора. Знайомство з книгою, гармонійно переплетене музичними творами у виконанні Анатолія Потапова, додало естетичного задоволення.





пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Пропонуємо книжкову виставку «Літературними шляхами Європи»

. Література здавна допомагала українцям відкривати європейський світ, а європейцям – Україну. Завдяки літературі європейська культура стає ближчою і зрозумілішою в Україні. Запрошуємо до читання.

середа, 17 жовтня 2018 р.

Нові надходження


16 жовтня бібліотекарі Недбайло Н.І та Редько А.Г. інформували користувачів про надходження в фонд абонементу бібліотеки книжок українського письменника, сценариста, журналіста Андрія Кокотюхи. Його твори давно стали загальновідомі українському читачеві. Андрій багаторазовий переможець і дипломант «Коронації слова». Запрошуємо до читання.






12 жовтня відбувся майстер-клас.

Не так давно в індустрію краси увійшла нова послуга з удосконалення жіночої краси - біотатуаж брів хною. Прийшла вона в нашу країну з Північної Африки і відразу полюбилася багатьом жінкам. Бібліотекарі не залишилися осторонь цікавих експериментів заради удосконалення своєї зовнішності. Читачка бібліотеки Олена Варченко допомогла зацікавленим в освоєнні майстерності бути гарною та розкрила секрети, які варто врахувати сучасній панянці.

 



четвер, 11 жовтня 2018 р.

Бібліотека ім.Петра Панча пропонує книжкову виставку « На скрижалях української історії », присвячену Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва та Дню захисника України.

Цього року наша книжкова виставка показує одночасно нашу давню історію козацької християнської доби і нагадує всім нам сторінки нашої сьогочасної війни з путінською Росією на сході України, які суттєво змінили наше життя.
В першому частині нашої виставки « Від Дюнкерка до Кафи і Азова, від Москви до Константинополя і Трапезунда » представлені книги, в яких йдеться про історію козацтва ХVI- першої половини XVII століть, про історичні постаті тієї доби, адже саме через історію козацтва переломлювалася ціла епоха в минулому України та її народу.
В другій частині « Переяслівська Рада. Руїна. Сумна доля гетьманської України і Запорізької Січі » представлені книги, в яких йдеться про воєнну історію України другої половини ХVII – кінця ХVIIІ століття. Звертаємо увагу не на наші поразки, а на наші перемоги над Московією – зокрема, на Конотопську битву 1659 р. під проводом Івана Виговського.
В третій частині « Козацьке коріння геніїв культури України » представлені книги, в яких простежуються козацькі родоводи видатних митців слова України, письменників та поетів родом з України, які писали російською мовою.
В четвертій частині « Від « Поліської Січі » Тараса Бульби – Боровця до « Волинської Січі » і 4-ої Козацької сотні Майдану » представлені книги, журнали і світлини про військову боротьбу українців як проти коричневої, так і проти червоної чуми ХХ століття, яка, на жаль, з багатьох причин не завершилася відновленням української державності. Зверніть увагу на наші світлини членів « Волинської Січі » і учасників волонтерського агітпотягу « Труханівська Січ ». Сподіваємось, що ми хоч трошки духовно допомогли нашим хлопцям, які залишили свої домівки, щоб боронити незалежність і цілісність нашої країни.