четвер, 22 березня 2018 р.

21 березня - Всесвітній день поезії.


У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

 21 березня бібліотека широко святкувала Всесвітній день поезії. Поетичні вечори, що стали частиною культурного життя Києва, прикрасили своєю вишуканістю, інтелектом та гармонією мову, подарували слухачам неповторні враження і назавжди увійшли в історію поезії прекрасним дарунком шанувальникам.

Немає коментарів:

Дописати коментар