понеділок, 13 травня 2019 р.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України « Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року » бібліотека ім.П.Панча пропонує своїм відвідувачам книжкову виставку " Вождь народу українського ", присвячену140-річчю від дня народження Симона Васильовича Петлюри.

Петлюра Симон Васильович (10.05.1879–25.05.1926 ) – державний, політичний і військовий діяч, публіцист, голова Директорії Української Народної Республіки, організатор Армії Української Народної Республіки, Головний Отаман Армії УНР.

Представлені книжки дозволять відвідувачам бібліотеки зробити для себе висновок, чому саме імя Симона Петлюри ( як до того Івана Мазепи ) стало символом боротьби нашого народу за свою незалежність, за самостійну Українську державу.
 Перша частина нашої виставки включає енциклопедичні та довідкові видання, в яких йдеться про життя С.В.Петлюри, його діяльність та загибель від куль більшовицького агента Ш.Шварцбарта,  серед яких потрібно виділити том 8 « Енциклопедії історії України » ( Київ, « Наукова думка », 2011 ), репринтне видання книжки Василя Іваниса « Симон Петлюра – президент України », яка вперше  вийшла у1952 р. накладом 5-ї станиці союзу бувших українських вояків у м. Торонто ( Канада ).
 У другій частині нашої виставки представлена книга « Статті » Симона Петлюри, до якої увійшли найважливіші літературознавчі та публіцистичні його твори й документи, твори українських письменників і поетів, присвячені  С.В.Петлюрі. Серед них рекомендуємо звернути особливу увагу   на п’ять книг циклу історичних романів Василя Фольварочного « Симон Петлюра », на поезію Євгена Маланюка « 25 травня 1926 року », « Сім літер » музи Євгена Маланюка Наталі Лівицької - Холодної, чия творчість, на жаль, недостатньо відома широкому загалу читачів.  
Третя частина нашої виставки присвячена іноземним союзникам С.В.Петлюри в боротьбі з більшовицькою Росією. Серед цих книжок звертаємо вашу увагу на книжку польського журналіста та письменника М.Прушинського « Драма Пілсудського. Війна 1920 »   ( Київ, « Лібра », 1997), в якій йдеться про історичні події у Польщі та Україні у 1918-1920 років, про створення союзу Пілсудський – Петлюра.  Крім того, багатьох читачів бібліотеки  може зацікавить книжка одного із ідеологів сіонізму Володимира ( Зеєва ) Жаботинського « Вибрані статті з національного питання » ( Київ, РАУ, 1991 ), яка люб’язно надана для нашої експозиції одним із читачів нашої бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар